O NAS

Chór Ewangelicki 
im. Oskara Kolberga w Radomiu

Jesteśmy Chórem Ewangelickim im. Oskara Kolberga z Radomia. Nasze początki datuje się na wrzesień 2004 roku. Jesteśmy chórem z pasją i misją, śpiewamy wśród ludzi i dla ludzi, nie dla nagród, sławy czy pieniędzy. Zaczęło się od kilku osób, dziś jest 32 chórzystów, a chór nabrał charakteru ekumenicznego. Mówimy o sobie, że jesteśmy rodziną chórową. Łączy nas pasja do muzyki i miłość do Boga.

Co roku odwiedzamy radomski szpital, żeby kolędować razem z pacjentami.
Występowaliśmy w domach opieki i więzieniu. Jesteśmy zapraszani do koncertowania przez instytucje kultury na terenie Radomia i Kielc, władze miast, parafie i prywatne firmy. Na swoim koncie mamy transmisje w radiowej Dwójce i TVP2.
dyrygent, kierownik artystyczny

Katarzyna Rudkowska

Pochodzę z rodziny, w której muzyka była obecna na co dzień. Od 6 roku życia nasiąkałam muzyką, a swój czas dzieliłam pomiędzy szkołą podstawową i muzyczną. Mój dziadek grał na skrzypcach i tę pasję zaszczepił także w moim sercu. Moja mamusia grała na akordeonie, brat na klarnecie, a poza ty wszyscy śpiewaliśmy w chórze. I tak pozostało mi do dzisiaj. Nie wyobrażam sobie życia bez muzyki. 

Moja przygoda z dyrygowaniem rozpoczęła się w 2004 roku. Początkowo z konieczności. Moim marzeniem było, aby w Parafii działał chór. Były osoby chętne do śpiewania, ale dyrygenta brak. W pierwszym okresie, podczas koncertów, wspierali mnie w dyrygowaniu p. Joanna Sztejnbis-Zdyb i p. Marcin Armański. Z czasem uwierzyłam we własne siły i wsparcie Pana Boga. 

Dla mnie bycie dyrygentem nie ogranicza się tylko do pilnowania rytmu i tonacji śpiewanego utworu. Dla mnie ważne jest, by utwór był śpiewany sercem. Dobra muzyka i śpiew sercem są gwarancją sukcesu. A sukces to uśmiech lub łzy wzruszenia pojedynczego słuchacza. 

Cieszę się, że w chórze mam pomocników: Iwonę Nowak i Paulinę Seweryn, które pomagają mi ogarnąć śpiewaków. Ćwiczenia z emisji głosu to ich specjalność. Akompaniatorem chóru jest Ireneusz Wąsik, który komponuje pozytywne relacje pomiędzy chórem a instrumentem.
emisja głosu, korepetytor głosów żeńskich

Paulina Seweryn

Jestem absolwentką Zespołu Szkół Muzycznych im. O. Kolberga w Radomiu w klasie fletu. Z wykształcenia jestem reżyserką dźwięku. Dyplom obroniłam na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu i to właśnie tam, w czasie studiów, dołączyłam do grupy gospel. Po latach doskonalenia się w muzyce klasycznej, zarówno jako instrumentalistka jak i chórzystka, gospel otworzył mnie na zupełnie nowy rodzaj muzyki, do tej pory dla mnie nieznany. Ucząc się, czym jest gospel, zaczęłam fascynować się ludzkim głosem i jego możliwościami. Mój własny głos zaczęłam traktować jako instrument, chcę go poznawać, pracować nad nim i doskonalić go, aby używać go w pełni świadomie. Na co dzień wykonuję muzykę z gatunku CCM. Z chórem ewangelickim jestem związana od 2014 roku.
emisja głosu, korepetytor głosów męskich

Iwona Nowak

Jestem absolwentką Szkoły muzycznej I i II stopnia im. Oskara Kolberga w Radomiu w klasie organów. Ponieważ bardzo lubię śpiewać w chórze, byłam związana z kilkoma radomskimi chórami w różnych okresach mojego życia, m.in. z Chórem Miasta Radomia Sancti Casimiri Cantores Radomienses, z chórem Filharmonicznym przy Radomskiej Orkiestrze Kameralnej w Radomiu, z Kameralnym Chórem Mieszanym im. bpa Jana Chrapka.

Z Chórem Ewangelickim rozpoczęłam współpracę w roku 2011r. i trwa ona do dnia dzisiejszego. Spotkania na cotygodniowych próbach są dla mnie chwilą radosnego wytchnienia, ale też swojego rodzaju wyzwaniem, bo na moich barkach spoczywa „nadawanie szlifu” głosom męskim. Nie jest to zadanie łatwe, ale dzięki chęciom i zaangażowaniu naszych kochanych basów i tenorów udaje się zwykle osiągnąć idealne brzmienie.
kompozytor, akompaniator, autor opracowań chóralnych

Ireneusz Wąsik

Jestem absolwentem Zespołu Szkół Muzycznych im. O. Kolberga w Radomiu w klasie organów. Z Chórem Ewangelickim współpracuję od 2012 roku, śpiewam w basach, akompaniuję i opracowuję utwory.
W słuchowisku dla dzieci pt.: „Rudzia Łupinka, czyli opowieść o rodzinie i przyjaźni”, w którym chórzyści użyczyli swoich głosów, przyjąłem propozycję stworzenia muzyki oraz udźwiękowienia.
Moją pasją jest moda, sztuka i muzyka włoskiego baroku. W muzyce interesuje mnie wiele zagadnień, jednak słabość do organów i tajemnic muzyki dawnej pozostała.

Zawodowo zajmuję się projektowaniem odzieży, stąd więc stroje galowe dla chórzystek są mojego projektu.
arrow-up linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram