Wycieczki Chóru 2004-2019

Chór jest muzyczną rodziną. Lubimy ze sobą spędzać czas nie tylko na próbach chóru czy koncertach ale także na wycieczkach.
Głównym inspiratorem wycieczek rowerowych jest Irek Fokt – bas. Początkowo były one jednodniowe i obejmowały zakres do 50 km, a że śpiewająco nam wychodziło pokonywanie bezdroży na dwóch kółkach, to rozrosły się do kilkudniowych, o pokonywanych kilometrach już nie wspomnę. Wycieczki rowerowe to nie tylko sport, ale i uzupełnianie wiedzy historycznej z naszego regionu. Niektórych zainspirowały także do wymiany swoich historycznych rowerów na nowsze modele, by móc sprostać pokonywanym kilometrom.

Raz w roku staramy się także wyjechać na Tournée Koncertowe. Tu organizatorem jest Kasia Rudkowska – dyrygent. Nasze trasy koncertowe prowadzą głównie po Polsce, choć kilka razy udało nam się wyjechać za granicę. Śpiewająco zwiedziliśmy Śląsk Cieszyński, z pieśnią na ustach pojechaliśmy „Ku Północy”, a także „Na Wschód”. Podczas tych wyjazdów nie ograniczamy się tylko do śpiewu w różnych kościołach, szukamy akustycznych miejsc i w nich koncertujemy: Rotunda w Cieszynie, Zamek Krzyżacki w Malborku, Zamek Królewski w Przemyślu czy Muzeum Historii we Lwowie.

hello world!
arrow-left-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram